Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016

Hej, kolęda, kolęda...


     19 grudnia w ZSP w Katowicach w sali wystawowej z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia odbyło się przedświąteczne spotkanie kolędowe. Uroczystość ta już od trzech lat integruje całą naszą szkolną społeczność.
     Tradycyjnie każda klasa wykonała przygotowaną przez siebie kolędę lub inny utwór świąteczny (po polsku, angielsku, francusku, rosyjsku, a nawet - norwesku). Jak pod wpływem czarodziejskiej różdżki plastycy zamienili się w profesjonalnych muzyków i śpiewaków. Do wspólnego kolędowania przyłączyli się również nauczyciele, dodatkowo recytujący wiersze Jana Twardowskiego.
     Imponujący - jak zwykle - okazał się korowód świąteczny, przedstawiający przede wszystkim bohaterów z biblijnej opowieści o narodzeniu Chrystusa.
     Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali oryginalnie wykonane życzenia oraz wzięli udział w degustacji tradycyjnych potraw wigilijnych i świątecznych.

i__GRY2403.jpg

 

plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan