Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016

W dniach od 23 do 25 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne dla uczniów liceum. Każdy uczestnik mógł wybrać dowolne zajęcia, zgodne z jego zainteresowaniami. W niektórych pracowniach bardzo szybko zabrakło miejsc.
Takim projektem była na pewno metaloplastyka, na której uczniowie mieli wykonywać broszkę, lecz inwencja twórcza nie pozwoliła im się ograniczać do jednego tematu. Z tego to powodu powstało wiele prac o innym charakterze.
Zajęcia graficzne dotyczyły realizacji prac na ogólnopolskie biennale plakatu - Granice wolności  Gdynia 2014.
Warsztaty z malarstwa, inspirowane obrazem Wieża Babel Piotra Bruegla z 1563 roku, uwzględniały również kilkugodzinny plener fotograficzny w centrum Katowic.
Ciekawe zadanie do wykonania mieli uczestnicy projektu jubilerskiego, który nie ograniczał się wyłącznie do biżuterii, ale do całych kreacji. Prace powstawały w kilkuosobowych grupach, w oparciu o dzieła malarskie wielkich mistrzów.
Tematem warsztatów ze snycerstwa było zaprojektowanie i stworzenie siedziska, gdzie uczniowie dysponowali różnymi rodzajami drewna i profesjonalną pomocą nauczycieli.
Zajęcia z fotografii pozwoliły uczestnikom poznać ciekawą technikę gumy chromianowej, która pozwalała na stworzenie oryginalnych wielobarwnych odbitek.
Ostatnim projektem był recykling o temacie Nowe życie starych rzeczy  krzesło, który polegał na wykorzystaniu starych krzeseł do zmiany ich wyglądu, a nawet funkcji.
Wyniki trzydniowej pracy będzie można oglądać na wystawie, pokazie a także na co dzień na korytarzu. Warsztaty te były wspaniałą okazją do realizacji sztuki w nieco odmienny sposób, nie jako jednego z obowiązków, ale jako głównego celu ciężkiej, ale zarazem owocnej, trzydniowej pracy.

 

 

 Warsztaty_005.jpg

 

plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan