Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016

DZIEŃ OTWARTY

ZESPOŁU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH

2. kwietnia 2019 r. w godz. 9:00-15:00

Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej

Serdecznie zapraszamy Kandydatów do szkoły!

DZIEŃ OTWARTY PLAKAT 2019 .jpg

afiszDO2019.jpg

Zapisy na warsztaty będą odbywać się w Dniu Otwartym, po przyjściu do szkoły.

Pastele w Jedynce

W galerii uczniowskiej Jedynka Wiktoria Salzberg, uczennica klasy II OSSP prezentuje cykl pasteli przedstawiajacych konie. Podążając ścieżką J. Kossaka, P. Michałowskiego, G. Stubbsa i innych przedstawicieli tej tematyki autorka tworzy wyraziste, pełne realizmu portrety tych dostojnych zwierząt. Są to wizerunki na neutralnym tle lub kompozycje nieco bardziej rozbudowane, jak również szkice różniące się od suchych pasteli techniką i formatem.

Czytanie książek jest trendy...

  W uczniowskiej Galerii Jedynka mieliśmy sposobność  okazję obejrzenia fotografii afirmujących książkę, czytelnictwo i smakowanie literatury w całej jej złożoności. Autorki prac: Julia Spandel, Nicole Szmidt, Ola Maciorowska, Patrycja Muc, Wiktoria Różycka i Marta Milej dowiodły jednoznacznie, ale z ogromną fantazją i dowcipem, a czasem i z przymrużeniem oka, że czytanie jest trendy, zaś czas spędzony z dobrą książką jest czasem zyskanym. Fotografie nasycone klimatem biblioteki, (wszystkie zostały wykonane w bibliotece Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach) z celnym komentarzem, mają pomimo niewielkich rozmiarów moc poruszenia wyobraźni odbiorcy i są autentyczną zachętą do sięgnięcia po woluminy.

Wystawa prac dyplomowych

Do połowy maja w sali wystawowej naszej szkoły (ul. Ułańska 7a) można oglądać wystawę prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. Wernisaż wystawy odbył się 11 kwietnia o godz. 17.00. Niezwykle różnorodny zakres dzieł obejmuje prace: z realizacji intermedialnych, technik graficznych, metaloplastyki i złotnictwa.

W dniach 21 – 27 kwietnia uczniowie z naszej szkoły w ramach wyjazdu edukacyjnego odwiedzili Zurych, Avignon, Barcelonę, Monte Carlo i Mediolan.

DSC_0210b.JPG

31 marca 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs LinquaART.eu pod hasłem Słowo malowane w kategorii język rosyjski.

30 i 31 marca odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Było nam bardzo miło gościć w naszych pracowniach kandydatów do naszej szkoły. W pracowniach organizowane były warsztaty, a naszych gości po szkole oprowadzała młodzież.

W dniach 24 - 25 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole XII Ogólnopolski Przegląd Plastyczny z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Uczniów Szkół Plastycznych. W przeglądzie wzięło udział 16 szkół z makroregionu południowo-zachodniego.

Sukces młodych projektantów biżuterii

W dniach od 21 do 25 marca 2017 roku Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach uczestniczył w Międzynarodowych Targach Amberif 2017 w Gdańsku. Dzięki wsparciu dyrektora projektu Amberif Pani Ewy Rachoń szkoła miała możliwość prezentacji prac uczniów na własnym stoisku targowym. Ekspozycja prac została wykonana przez nauczycieli: Joannę Barnaś – Wójcik, Izabellę Kornas oraz Sebastiana Maintoka, którzy reprezentowali uczniów naszej szkoły podczas tego wydarzenia.

Targom Amberif towarzyszył ogólnopolski konkurs organizowany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą - Bursztynowe Rzemiosło pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego tematem był „Bursztyn dla hipsterki – hipstera”. Konkurs miał na celu zaprezentowanie prac młodych adeptów rozwijających swoje umiejętności w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych.

W kategorii „Juniorzy” nasi uczniowie osiągnęli znaczący sukces: II MIEJSCE zdobył uczeń klasy drugiej Krzysztof Lebieżyński za pracę „Okulary dla hipstera”, III MIEJSCE uzyskał uczeń klasy maturalnej Artur Łodkowski za pracę „Zestaw broszek” oraz WYRÓŻNIENIE otrzymała uczennica klasy maturalnej Nina Bierońska za pracę „Zestaw biżuterii”.

JUBILEUSZ 70. LECIA NASZEJ SZKOŁY

Zapraszamy wszystkich Absolwentów!


2 czerwca 2017 roku (piątek)
9:00    Msza św. PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ Ul. Ułańska 13, 40-887 Katowice (Os. Tysiąclecia – Górne)

10:30  Gala Jubileuszowa - Aula Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach Ul. Ułańska 7a, 40-887 Katowice

13:30   Wernisaż Wystawy Jubileuszowej - sala wystawowa ZSP
14:00   Możliwość zwiedzania szkoły

16:00   Spotkanie w ogrodach Starochorzowskiego Domu Kultury przy ul. Siemianowicka 59, Chorzów

3 czerwca 2017 roku (sobota)

10:00-14:00   Możliwość zwiedzania szkoły

Informujemy, że uczniowie naszej szkoły w składzie: Alicja Kania, Zuzanna Śliwińska, Adam Graf i Paweł Szymański wywalczyli dla naszej szkoły III miejsce w IV Turnieju Tenisa Stołowego, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie im. Jacka Malczewskiego

Serdecznie gratulujemy!

Dnia 10 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję zobaczyć w Teatrze Wielkim w Łodzi balet ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY. Inicjatorkami wyjazdu do Łodzi były uczennice klasy I liceum Sonia Okręglicka i Stanisłąwa Pająk. Uczniowie wysłuchali najwybitniejszych osiągnięć kompozytorskich, zarówno z repertuaru światowego, jak i polskiego: ŚWIĘTA WIOSNY Igora Strawińskiego i KRZESANY Wojciecha Kilara. Oprócz muzyki tych wybitnych kompozytorów podziwialiśmy w spektaklu zestawienie niezależnych od siebie dwóch wizji choreograficznych Marthy Graham – jednej z najważniejszych postaci światowego baletu i Henryka Konwińskiego – kontynuatora baletowych tradycji polskiego tańca. Organizatorem wyjazdu była mgr Izabella Kornas.

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Portety – Wyniki

Jury przyznało następujące nagrody naszym uczniom:

W kategorii 13-15 lat:

Uczennica klasy III OSSP Mirosława Olko – 3 miejsce

Uczennica klasy II OSSP Wiktoria Salzberg – Wyróżnienie

W kategorii 16-19 lat jury przyznało dwa wyróżnienia:

Uczennica klasy IV OSSP Karolina Lubańska i uczeń klasy III OSSP Igor Półkotycki

Serdecznie gratulujemy!

plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan