Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 14. sierpnia w wieku 83lat zmarł       

Eryk Syrnicki

Nauczyciel w naszej szkole w latach 1970-92.

Nabożeństwo żałobne odbyło się dnia 17. sierpnia w kościele pw. Piotra i Pawła w Katowicach.

ES.jpg

Historia specjalizacji jubilerstwo rozpoczeła się w naszej szkole w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to, z inicjatywy i pod kierunkiem nauczyciela szkoły, artysty plastyka śp. Eryka Syrnickiego, przy wsparciu ówczesnej dyrekcji szkoły mgr Ireny Rączki i artysty plastyka mgr Edwarda Josefowskiego, jeszcze w ramach programu nauczania specjalości formy użytkowe, pierwsi uczniowie podjęli działania artystyczne w zakresie projektowania i wykonywania obiektów biżuteryjnych. Ostatecznie w roku szkolnym 1986/1987 uruchomiono specjalizację jubilerstwo, cieszącą się wśród uczniów nieustannie dużą popularnością.

plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan