Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016
WYSTAWA MALARSTWA KRZYSZTOFA RZEŹNICZKA 
 
 
Kolejnym artystą, którego prace prezentujemy w Galerii Osobowości Katowickiego Plastyka jest Krzysztof Rzeźniczek. uczęszczał w latach 1995- 2000. Dyplom zrealizował w pracowni jubilerstwa. 
głównym w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika oraz aneksem w Pracowni Rysunku prof. Antoniego Cygana. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni jako asystent w Pracowni Rysunku prof. Antoniego Kowalskiego i Pracowni Technologii Malarstwa Agnieszki Trzos. W 1999 roku otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2006 zdobył wyróżnienie na XXI Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie oraz Grand Prix w konkursie Fundacji im. Franciszki Eibisch w Warszawie.
W 2015 roku obronił pracę doktorską z dziedziny malarstwa. Autor 11 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 50 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem oraz fotografią. Wpływ tych trzech sztuk można zaobserwować w zaprezentowanych pracach. Ich realność, uchwycone światło i cień sprawiają, że przenosimy się w świat zaproponowany przez malarza. Chcemy uczestniczyć w spotkaniu na molo czy podejść do okna i poczuć na twarzy powiew wiosennego wiatru. Autor często podejmuje temat nokturnu- nocnego, miejskiego pejzażu, wprowadzając źródło światła pochodzące od współczesnego, elektrycznego oświetlenia, którym buduje niesamowity, tajemniczy nastrój. Łącząc zwyczajność motywu z zaskakującą wizją miejsca.
Zachęcamy do zatrzymania się, choć na chwilę, pomiędzy światami Krzysztofa Rzeźniczka.
Wystawę w Galerii Osobowości Plastyka można zobaczyć do końca marca.
plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan