Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
SZKICE MALARSKIE ALEKSANDRY KANI W GALERII JEDYNKA

Aleksandra Kania.jpg

 

Aleksandra Kania jest aktualnie uczennicą klasy III LP i z pasją realizuje zasadę „Ani dnia bez kreski”, zgromadziła liczną kolekcję szkicowników z rysunkami, z których kilka mogliśmy oglądać podczas wystawy dorocznej. Tym razem w Galerii Jedynka prezentuje domowe szkice malarskie, które nie są przygotowaniem do dzieła docelowego, czy wstępnym projektem planowanej koncepcji artystycznej, ale są autonomiczną malarską realizacją podjętego tematu. Autorka posługując się swobodną, syntetyczną plamą celnie trafia w charakter kolorystyczny motywu stosując zarówno intensywne, nasycone kolory jak i subtelne, wyszukane tony barwne. Widać, że uczennica nie tylko rysuje, ale i maluje z pasją, energią, intuicyjnie czyniąc z koloru i światła dominujący środek ekspresji oraz stosuje geometryzację formy i zdecydowane podziały płaszczyzny co służy poszukiwaniu malarskiej harmonii przy zachowaniu dynamizmu i „świeżości” szkicu.

Zapraszamy do oglądania wystawy i inspirowania się postawą Aleksandry, jej pracowitością i radością malowania.

A. Makowski

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje jej tytuł "Brązowej Szkoły 2019".