Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016
bt doradca

Pastele w Jedynce

W galerii uczniowskiej Jedynka Wiktoria Salzberg, uczennica klasy II OSSP prezentuje cykl pasteli przedstawiajacych konie. Podążając ścieżką J. Kossaka, P. Michałowskiego, G. Stubbsa i innych przedstawicieli tej tematyki autorka tworzy wyraziste, pełne realizmu portrety tych dostojnych zwierząt. Są to wizerunki na neutralnym tle lub kompozycje nieco bardziej rozbudowane, jak również szkice różniące się od suchych pasteli techniką i formatem.

Czytanie książek jest trendy...

  W uczniowskiej Galerii Jedynka mieliśmy sposobność  okazję obejrzenia fotografii afirmujących książkę, czytelnictwo i smakowanie literatury w całej jej złożoności. Autorki prac: Julia Spandel, Nicole Szmidt, Ola Maciorowska, Patrycja Muc, Wiktoria Różycka i Marta Milej dowiodły jednoznacznie, ale z ogromną fantazją i dowcipem, a czasem i z przymrużeniem oka, że czytanie jest trendy, zaś czas spędzony z dobrą książką jest czasem zyskanym. Fotografie nasycone klimatem biblioteki, (wszystkie zostały wykonane w bibliotece Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach) z celnym komentarzem, mają pomimo niewielkich rozmiarów moc poruszenia wyobraźni odbiorcy i są autentyczną zachętą do sięgnięcia po woluminy.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY 8 CZERWCA 2017 ROKU  O GODZ. 17 

W GALERII FOYER W TEATRZE ŚLĄSKIM IM. ST. WYSPIAŃSKIEGO W KATOWICACH

ODBĘDZIE SIĘ WYSTAWA PRAC JUBILERSKICH

UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH

W RAMACH OBCHODÓW 70. ROCZNICY POWSTANIA SZKOŁY

sielskie na przestrzenie lat

Wystawa czasowa w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”
Termin wystawy: 14 maja – 3 września 2017 r.
Organizatorzy wystawy: Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”


Plener malarski w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się w ramach projektu „Współbrzmienie Sztuk” i trwał od 1 do 7 maja 2017 r.

Pomysłodawcą projektu „Współbrzmienie Sztuk” była Adrianna Poniecka – Piekutowska – Prezes Stowarzyszenia Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego, Międzynarodowe Centrum Muzyki oraz Adam Balas – Dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki. Od kilku lat, w ramach w/w projektu, odbywały się w Lusławicach malarskie plenery dla uczniów szkół plastycznych. W tym roku, także nasza młodzież została na taki plener zaproszona. W plenerze uczestniczyło 10 uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Szczyrba [IIILP], Maria Bąk [IIILP], Maria Jarek [III LP], Weronika Karska [IIILP], Stanisława Pająk [ILP], Karolina Dyduch [IV OSSP], Daria Rogacka [V OSSP], Agata Lanczek [IV OSSP], Karolina Lubińska [IV OSSP], Marcin Rockstein [IIIOSSP] pod opieką mgr Aleksandry Klimas, jak również uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. Ten 7 – dniowy pobyt wsparło finansowo Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Licealiści mieszkali w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, a pracowali na terenie trzydziestohektarowego ogrodu w Lusławicach. Na obszarze arboretum znajduje się dwór państwa Pendereckich, w którym przed laty przebywał i malował Jacek Malczewski.

Finałem pleneru była wystawa prac malarskich. Dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach – pan Edward Josefowski przekazał prace malarskie Dyrektorowi Europejskiego Centrum Muzycznego – panu Adamowi Balasowi. Pozostaną one w Lusławicach i będą prezentowane w pawilonach Centrum inicjując Galerię Obrazów Imiennych – Uczniów i Absolwentów Liceów Plastycznych. Na wernisaż wystawy prac uczniów przybył pan profesor Krzysztof Penderecki. Uczniowie mieli okazję podzielić się wrażeniami powstałymi podczas pleneru i podziękować za to, że mogli gościć w miejscu, mającym znaczenie dla historii i kultury polskiej. Uczennica Daria Rogacka [kl.V OSSP] w podziękowaniu podarowała obraz Profesorowi Krzysztofowi Pendereckiemu.

DSC_0622.JPG

plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan