Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016
bt doradca

W galerii uczniowskiej Jedynka, w czerwcu oglądamy rysunki Moniki Kalety, uczennicy klasy III OSSP. To osobisty i oryginalny świat przestrzeni pejzażowej zakomponowanej ze swobodą i fantazją. Koronkowe kompilacje form kolistych i geometrycznych o wyoblonych kształtach, tworzą frapującą, komórkową tkankę rysunków. Dostrzegamy znajome formy, krzywą wieżę, romańską budowlę, klatkę schodową...
Dopełnieniem wystawy są szkicowniki wykonane przez uczestników wyjazdu do Barcelony.

2 czerwca 2017 roku odbyły się uroczystości 70-lecia szkoły...

013b.jpg

„Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w teraźniejszości pokoleniom przyszłym”.

                                                                               (W. S. Reymont)

Pastele w Jedynce

W galerii uczniowskiej Jedynka Wiktoria Salzberg, uczennica klasy II OSSP prezentuje cykl pasteli przedstawiajacych konie. Podążając ścieżką J. Kossaka, P. Michałowskiego, G. Stubbsa i innych przedstawicieli tej tematyki autorka tworzy wyraziste, pełne realizmu portrety tych dostojnych zwierząt. Są to wizerunki na neutralnym tle lub kompozycje nieco bardziej rozbudowane, jak również szkice różniące się od suchych pasteli techniką i formatem.

Czytanie książek jest trendy...

  W uczniowskiej Galerii Jedynka mieliśmy sposobność  okazję obejrzenia fotografii afirmujących książkę, czytelnictwo i smakowanie literatury w całej jej złożoności. Autorki prac: Julia Spandel, Nicole Szmidt, Ola Maciorowska, Patrycja Muc, Wiktoria Różycka i Marta Milej dowiodły jednoznacznie, ale z ogromną fantazją i dowcipem, a czasem i z przymrużeniem oka, że czytanie jest trendy, zaś czas spędzony z dobrą książką jest czasem zyskanym. Fotografie nasycone klimatem biblioteki, (wszystkie zostały wykonane w bibliotece Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach) z celnym komentarzem, mają pomimo niewielkich rozmiarów moc poruszenia wyobraźni odbiorcy i są autentyczną zachętą do sięgnięcia po woluminy.

Wystawa biżuterii w Teatrze Śląskim w Katowicach

W dniu 8 czerwca w Teatrze Śląskim w Katowicach w Galerii FOYER odbył się w ramach obchodów 70. rocznicy powstania szkoły wernisaż wystawy uczniów i absolwentów „Młodzi Twórcy Biżuterii”.

plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan