Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
baner zsp2016

Czerwcową wystawę biżuterii z ZSP w Katowicach będzie można ponownie oglądać w Galerii Foyer Teatru Śląskiego...

Pod koniec ubiegłego sezonu prezentowaliśmy wystawę jubilerstwa w Galerii Foyer Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Z racji tego, że cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem wystawa wraca do Galerii Foyer Teatru. Prace uczniów i absolwentów ZSP będzie można oglądać od 19 września do 4 października. Wystawa prac jubilerskich uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach organizowana jest w ramach obchodów 70. rocznicy powstania Szkoły.

Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia dla kandydatów do Liceum Plastycznego

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum na bezpłatne zajęcia z rysunku, malarstwa i kompozycji.​ Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 17:00-18:00 w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach przy ulicy Ułańskiej 7a według określonego grafiku [rysunek, malarstwo i kompozycja].

3 października - RYSUNEK. Należy przynieść materiały rysunkowe: podkładkę tekturową (format A3), blok techniczny [format A3], ołówki grafitowe [4B, 5B, 6B], gumkę oraz klamerki do papieru.

10 października - MALARSTWO. Należy przynieść materiały malarskie: podkładkę tekturową (format A3), blok techniczny [format A3], farby plakatowe lub akrylowe, pędzle, paletę
i naczynie na wodę.

17 października - KOMPOZYCJA. Należy przynieść materiały rysunkowe: podkładkę tekturową (format A3), blok techniczny [format A3], ołówki grafitowe [4B, 5B, 6B], gumkę oraz klamerki do papieru.

Udział w zajęciach jest dobrowolny, zapisy odbywają się w trakcie zajęć.

Już 5. października rusza XII edycja Pikniku malarskiego Sielskie klimaty!!
Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.
 

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat, studentów i osoby dorosłe. Dzieci i młodzież przyjeżdżają pod opieką osoby dorosłej.

Miejsce: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" - Skansen w Chorzowie.

Zgłoszenia na piknik malarski dokonywane są przez formularz zgłoszenia on-line dostępny na naszej stronie http://sielskieklimaty.plastyk.katowice.pl/  

Termin pikniku - pierwszy czwartek października (5 października 2017r.)
Zrzut ekranu 2017-09-12 o 20.57.46.png

Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży organizowanego w ramach Śląskiego Ekumenicznego Tygodnia Biblii 2017 pt.: „Dam wam nowe serce i nowego ducha dam w wasze wnętrze ” Ez 36,26 (BE)

Zapraszamy wszystki Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na wernisaż konkursu, który odbędzie się we wtorek 12 wcześnia 2017 roku o godz. 17.00 w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach.

Dnia 7 września pan Dyrektor Edward Josefowski otworzył Konfrontacje plenerowe – wystawę prac poplenerowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach

Grand Prix zdobyła Weronika Karska

I nagrodę klas starszych ex aequo zdobyły Magdalena Sajnóg, Aleksandra Szczyrba

II nagrodę klas starszych: Karolina Lubańska

III nagrodę klas starszych: Sonia Okręglicka

Wyróżnienia honorowe w kategorii klas starszych:

Wiktoria Łukaszewicz, Agnieszka Skorupa, Oliwia Zembaty, Patrycja Janiak, Agata Solińska, Nikodem Płaczek, Szymon Noras, Maria Bąk, Izabella Siatka, Ewa Sznober, Marta Milej, Karolina Dyduch

II nagrodę klas młodszych: Mirosława Olko, Marcin Rockstein

III nagrodę klas młodszych: Georgina Urbanek

Wyróżnienia honorowe w kategorii klas młodszych:

Monika Kaleta, Maciej Zocłoński, Vanessa Sorek, Barbara Dobosz, Jana Szylinga, Natalia Kaftan, Oliwia Łukawska

plastyk.katowice.pl    copyright © 2013 debazan